اهداف انجمن

موارد زیر اهداف هیأت مدیره را در حدود اساسنامه تشریح میکند.


1- سازمان دهی اعضا: انجمن موظف است در حدود مقررات و قوانین کشوری و اساسنامه انجمن اعضای خود را ساماندهی ، حمایت ، و تجهیز نماید.

 2- ارائه خدمات به اعضا: انجمن در نظر دارد خدمات آموزشی ، تدارکاتی، مالی اعم از معرفی به منابع اعتبار دهنده یا بازاریابی داخلی و خارجی را به اعضا ارائه دهد.

 3- بازاریابی: بازاریابی مستمر با کسب اطلاعات بمنظور نیل به اهداف قانونی توسعه صادرات تحت حمایت اتاق ایران.

 4- انجمن در تصمیم گیریها و تصمیم سازیها حتی در تنظیم پیش نویس قوانین مربوطه با لحاظ نمودن قوانین جمهوری اسلامی ایران و ایجاد بانک اطلاعات و حتی رابطه با سازمان های پولی بین الملل در حدود قوانین کشور و نشر مجلات ، روزنامها، کتب، رسالات تحقیقی و تألیفی می تواند اقدام کند .

 5- جذب اشخاص حقوقی برای عضویت در انجمن از اهداف انجمن است.

 6- برقراری ارتباط با نهادهای بینالمللی زنبور عسل از اهداف انجمن است.

 7- ارائه خدمات مرتبط با بازاریابی به اعضا و تشویق به سرمایه گزاری صادارت عسل و رونق بازار اقتصادی زنبور داری از اهداف انجمن می باشد.

 8- جلوگیری از برخوردهای غیر لازم و غیر سالم اعضا با همکاری کمیته انظباطی اتاق ایران از هدفهای انجمن می باشد و از این جمله است تلاش برای رفع اختلاف بین اعضا با همکاری کمیته انظباطی اتاق ایران.

 9- معرفی اعضا به وزارتخانه ها ، بانکها، نهادها،سازمانها،.. به منظور استفاده از اعتبارات مالی ، فنی ، مشورتی ، تدارکاتی و.. آنها.

 10- تلاش در اجرای وظایف مرتبط با صادرات در وزارتخانه ها که به انجمن تفویض می شود.

 11- ارائه گزارش هر شش ماه یکبار به اتاق ایران.

 12- برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای زنبورداران و انتشار کتب و مقالات جدید با همکاری رادیو تلوزیون در جهت ارتقاء دانش فنی زنبورداران و بالا بردن اطلاعات عمومی مصرف کنندگان در حوزه عسل

 13- برگزاری همایشها ، گردهماییها، و میزگردهای تخصصی زنبورداری حول محورهای تغذیه ای ، درمانی و کار آفرینی با حضور کارشناسان ، استادان ، تحلیلگران و افراد صاحب تجربه .

 14- ترجمه مقالات علمی توسط اساتید امر و انجام تحقیقات مید انی و بومی در رابطه با زنبور داری و تشویق و مشاوره با انجام دهنگان این امر من جمله دیگر اهداف انجمن می باشد.

 15- ایجاد نمایشگاهها و شرکت در نمایشگاههای مربوط به زنبورداری، صنایع وابسته، زنبور عسل و ارائه محصولات نوین زنبورداری.

 16- جذب سرمایه، جذب تکنولوژی ها و دانش پیشرفته و تعمیم آن در میان زنبورداران کشور و ارتقائ سطح زنبورداری ایران از حد یک طرفه به یک صنعت درآمدزا و قوی و قابل ارائه به جهان .

 17- استفاده از محصولاتی مانند گرده گل (ژله رویال، موم ، برموم، زهر ، لاشه زنبوران مرده ) برای صنایع آرایشی مثل لاک ناخن ، کرم، لوسیون ، ادکلن، ادو توالت، و.. و استفاده از زهر زنبور و لار و زنبور برای درمان های بومی و مشکلات تغذیه ای از دیگر چشم انداز ماست .

 18- از جمله امکانت اکولوژیک ایران تنوع آب و هوایی آنست در 12 ماه سال امکانات فعالیت زنبورداران در جای جای ایران وجود دارد . در این شرایط بکر م یتوان از امکان تولید زنبور پاکتی و صادرات آن به کشور های محتلف استفاده نمود .

 19- کشور ما سابقه طولانی در طب سنتی داشته و قسمتی از آن مربوط به استفاده از زنبور عسل و گرده گل و ژله رویال است انجمن پرداختن به این امر را از امور مربوط به توسعه زنبورداری می داند .

 20- در رابطه با تولید عسل (ارگانیک) امکانات اکولوژیک خاصی در کشور داریم و حتی در داخل استان اردبیل در منطقه گرمسیر خلخال مناطقی را دولت بصورت حفظت از درختان بویژه (آردوج ) و واریته گندم اولیه و خانواده گندمیان فرق نموده است با وسعتی که این منطقه دارد می تواند بهترین محل برای تولید عسل ارگانیک باشد. چرا که در آنجا سمی ، کودی یا ماده دیگر شیمیایی که در اترها ، تانن ها ، آلکوئیدهایی که در محصولات تاثیر بزارند و از ارگانیک بندازند وجود ندارد. انجمن از آنجا که عسل ارگانیک می تواند ازصادارت ارزشمند و گرانبها بوده باشد تولید آنرا تشویق می نماید.

 

 باشد انشأاله روزی تولید قانونمند تمام کالا در کشور عملی گردد و تولید عسل نیز از آن بهره مند شود.

pic1www.iranhoney.com

info@iranhoney.com

 

Iranhoney


logoپنجشنبه، 28 دی 1396