انواع عسل ایرانی

انواع عسل در ایران را از جهات مختلفی می توان بررسی کرد . اگر انواع عسل را بر اساس منبع شهد گل بررسی کنیم می توان به عسل تک گل و عسل چند گل اشاره کرد . اگر طبقه بندی انواع عسل را بر اساس زمان تولید بخواهیم طبقه بندی کنیم می توان به عسل بهاره و پاییزه اشاره کرد . از انواع عسل طبیعی می توان به عسل های آویشن ، اقاقیا ، گون ، سیاهدانه و عسل وحشی اشاره کرد.

خواص انواع عسل

- عسل تک گل: زنبور داران شهد این عسل را تنها از روی یک گل خاص جمع آوری می کنند . از عسل های تک گل می توان به عسل شبدر ، عسل اقاقیا ، عسل آفتابگردان و... اشاره کرد .

- عسل چند گل: در عسل چند گل زنبورداران شهد را ازروی چندین گل جمع آوری می کنند مانند عسل کوهستان ، عسل مرکبات و...

- عسل بهاره: زنبور داران این عسل را در اوایل فصل بهار جمع آوری می کنند مانند عسل مرکبات و عسل اقاقیا

- عسل پاییزه: زنبور داران این عسل را از اواسط تابستان تا اوایل پاییز جمع آوری می کنند .

- عسل آویشن: این عسل از شهد گل های آویشن جمع آوری می شود .محل رویش گیاهان آن بیشتر دامنه های کوه البرز و سبلان ، دشت های اطراف تهران سبلان و دماوند است . از خاصیت های درمانی آن می توان به درمان دیابت و کولیت وبهبود سرفه،گلودرد ، درد های مفصلی تنگی نفس ، آسم ، سردرد ، میگرن و... اشاره کرد .

- عسل اقاقیا: یکی از بهترین انواع عسل ها عسل اقاقیا است . این عسل اگر مایع باشد شفاف است و اگر کریستالیزاسیون شود رنگ آن سفید می شود .از خواص این عسل می توان به بهبود ناراحتی های چشمی ، رشد کودکان ، درمان سرماخوردگی و آرام بخش بودن آن اشاره کرد .

- عسل گون: عسل گون دارای خواص زیادی است که از جمله آن می توان به تقویت حافظه ، درمان معده درد ، کم خونی ، درد روده ، درد کلیه ، درد مثانه و پاکسازی کبد اشاره کرد.
- عسل سياهدانه: از خواص درمانی عسل سیاهدانه می توان به موارد زیر اشاره کرد : ازدیاد شیر مادر، درمان بیماری های کلیوی، بهبود سردرد و رماتیسم،رفع مسمویت های خون، درمان ناراحتی های تنفسی، درمان سنگ کلیه

- عسل وحشی: زنبور هایی که عسل وحشی را تولید می کنند متفاوت با سایر زنبورهای معمولی و پرورش یافته است . از مهمترین خواص این نوع عسل می توان به انرژی زایی بالا، درمان مشکلات گوارشی، درمان کم خونی، تقویت حافظه و همچنین تقویت قوای جنسی اشاره کرد.

ما ارائه دهنده اکسپلورر تمام جرثقیل ها هستیم

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

img_divider

مزایای اصلی خدمات

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

  خانه خود را با یک باغ زیبا گسترش دهید
  ارزش اموال شما چندین بار ارزش اولیه را افزایش می دهد
 زیبایی باغ زیبایی که با سن بهبود می یابد
  زمینداران گواهی شده و مطمئن تمام شده است
  متخصصین ما در سمینار آموزشی سالانه شرکت می کنند